הצרכים התזונתיים של מעשנים

עישון מדלדל את הגוף של ויטמינים ומינרלים חיוניים, עוזב מעשנים פגיעים יותר למחלה. מעשנים יכולים לשפר את רמות ויטמין שלהם על ידי אכילת יותר פירות וירקות, כמו גם מזונות המכילים ויטמינים C, D ו- E, מדווחים באוניברסיטת קליפורניה בברקלי. זה עשוי לעזור להדוף או לעכב את הופעת סרטן ומחלות לב, אבל זה לעולם לא לפצות על ההשפעות הלא בריאות של עישון.

מעשנים צריכים כמה פעמים יותר ויטמין C מאשר לא מעשנים כי האפקטיביות של ויטמין זה הוא ירד על ידי ניקוטין, מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. מחסור בויטמין C מגביר את הסיכון לשבץ, התקף לב ומחלת עורקים. תזונה בריאה לא תפצה על הסיכונים הללו, אך היא עלולה להאט את התפתחותם. פירות רבים עשירים בוויטמין C, כמו גם כמה ירקות, כגון פלפל אדום וירוק, ברוקולי, כרובית, כרוב, סקווש חורף ותפוחי אדמה. כי ויטמין זה הוא רגיש חום, אור ואוויר, לאכול מזונות אלה גלם או מבושל רק קל.

בשנת 2005, מחקרים של מכון לינוס פאולינג שפורסם ב “American Journal of Clinical Nutrition” הראו כי רמות הפלסמה בדם של ויטמין E יורדות ונעלמות במהירות רבה יותר בקרב מעשנים מאשר אצל מעשנים. מאחר שרמות נמוכות של ויטמין E אינן מספקות הגנה מספקת מפני רדיקלים חופשיים, זו עשויה להיות אחת הסיבות לכך שעישון עלול לגרום לסרטן, לדברי החוקרים מארט טראבר וריצ’רד ברונו. מאז ויטמין E הוא האמין לאסור על השומן מן ההפקדה על עורק הקירות, עישון עלול גם לגרום התקשות של העורקים. מזונות עשירים בוויטמין E כוללים שמנים של חמניות, זרעי כותנה, חריף, מיונז, שקדים, אגוזי לוז, נבט חיטה, בוטנים, פופקורן, אגוזי מלך, בטטות, אבוקדו וחלמונים.

עישון סיגריות יש השפעות שליליות על מטבוליזם סידן ורמות ויטמין D. מעשנים זקוקים למזון עשיר בסידן, כגון חלב, גבינה, יוגורט, משקאות אורז, משקאות סויה ומיץ תפוזים מועשר בסידן. ויטמין D ניתן להשיג גם דגים, חלמונים, חלב, מרגרינה ומשקאות סויה.

מכיוון שהעישון מגביר את רמות הרדיקלים החופשיים בגוף, מעשנים זקוקים לתזונה עשירה בפיטוכימיקלים, כגון קרוטנואידים וביופלאבונואידים, בעלי רמות גבוהות של חומרים נוגדי חמצון המסוגלים לנטרל חומרים הגורמים לסרטן. אלה ניתן להשיג על ידי המנות היומי של צהוב, אדום, כתום, ירקות ירוקים עמוק על ידי אכילת פירות ירוקים, כתומים, צהובים או אדומים. תירס, דלעת, תרד, גזר, פלפלים אדומים, עגבניות, תפוזים, תותים, מלון, מנגו ופפאיה לעשות בחירות מזון טובות. מזונות אלה מכילים גם סיבים, אשר חשוב בריאות המעי הגס.

עישון מוריד את רמות ה- HDL, או רמות כולסטרול טובות ומגדיל את הסיכון לקרישי דם, על פי איגוד הלב האמריקני. חשוב, אם אתה מעשן, כדי לחסל שומנים רוויים מהתזונה ולהחליף אותם עם שומנים לא רוויים בריא ממזונות, כגון דגים, אגוזים, זרעים ושמנים צמחיים. בחירות מזון טובות הן סלמון, הרינג, טרוטה, זיתים, אבוקדו, אגוזי מלך, שמן תירס, שמן זית ושמן חמניות.

מזונות עשירים בויטמין C

מזונות עשירים בויטמין E

מזונות עשירים בויטמין D וסידן

מזונות המכילים סיבים וקרוטנואידים

שומנים לא רוויים בריאים