תוספי מזון טבעיים כדי למנוע הזעה מוגזמת

הזעה היא תגובה פיזיולוגית נורמלית לטמפרטורות חמות, פעילות גופנית וצריכת מזונות מסוימים. עם זאת, ישנם גורמים רבים אחרים האפשריים של הזעה, על פי Medline פלוס האנציקלופדיה הרפואית, כולל חרדה, התמכרות לסמים ובעיות בריאותיות חמורות רבות כרוניות. תנאים מסוימים עלולים לגרום להזעה מוגזמת, או להזעת יתר. תוספי מזון טבעיים עשויים להיות מועילים בהפחתת הזעה מוגזמת שלך, אבל להתייעץ עם רופא המשפחה שלך לפני השימוש בחומרים אלה עוצמה.

הזעה מוגזמת, אומר MayoClinic.com, עלול להשפיע על עד 2.8 אחוזים של אנשים בארצות הברית. ברוב האנשים, מצב זה משפיע בדרך כלל על הרגליים, הפנים וכפות הידיים, גורם מבוכה משמעותית ואף עשוי להשפיע על הפעילות היומיומית שלך. ישנם שני סוגים עיקריים של הזעה מוגזמת – ראשוני ומשני. Hyperhidrosis ראשוני הוא הזעה מוגזמת הנגרמת על ידי גירויים רגשיים, ואילו hyperhidrosis משנית היא הזעה מוגזמת הנגרמת על ידי המצב הבסיסי, כגון זיהום או הפרעה אנדוקרינית.

תוספי מזון טבעיים כבר זמן רב המשמשים לטיפול הזעה מוגזמת. חלק מהתוספים הטבעיים השימושיים ביותר למטרה זו, אומר יועץ תזונתי מוסמך Phyllis A. Balch, מחבר הספר “מרשם לריפוי תזונתי”, כולל ויטמין B קומפלקס, שמרי בירה, חומצות שומן חיוניות, ויטמינים C ו- E וקפסולות לציטין. ספקים אלה משמשים בדרך כלל בטיפול בלוטת התריס, או בלוטת התריס הפרוע – אחד הגורמים המובילים של זיעה מופרזת. תוספים מועילים אחרים עשויים לכלול מרווה, מכשפת אליל ואקליפטוס. ראיות מדעיות נוספות ייתכן שיהיה צורך להבין טוב יותר את הבטיחות ואת האפקטיביות של ספקים אלה עבור מטרה זו הבריאות.

מרווה עשוי להיות אחד התוספים הטבעיים הנפוצים ביותר בטיפול הזעה מופרזת. לדברי ד”ר שרול טילגנר, רופא נטורופתית ומחבר “צמחי מרפא מהלב של כדור הארץ”, מרווה עשוי להיות מועיל בטיפול במספר תנאים הקשורים להזעה מוגזמת, כולל הזעות לילה וגלי חום הקשורים לגיל המעבר. מרווה הוא חזק עפיצות, כלומר, יש לו את היכולת לגרום התכווצות רקמות, כולל התכווצות של העור שלך.

זיעה מוגזמת היא לעתים קרובות מטרידה. במקרים מסוימים, הזעה מוגזמת עשויה להצביע על בעיה בריאותית בסיסית, כגון בלוטת התריס, הדורשת את תשומת הלב וההתערבות של ספק שירותי בריאות מורשה. אם אתם סובלים מזיעה מוגזמת, קבע תור לרופא המשפחה שלכם כדי לדון בכל הגורמים האפשריים למצבכם, כמו גם בשיטות טיפול רלוונטיות שיסייעו לכם לטפל בבעיה שלכם. רופא נטורופתית או מומחה בריאות אחר המאומן בתזונה הקלינית עשוי לספק לך את המידע המדויק ביותר הרלוונטי לגבי תוספי מזון ואת ההשפעות הבריאותיות שלהם.

הזעה מוגברת

שימושי טבעי תוספי מזון

מוסף טבעי מוסף

מידע נוסף