בדיקות סיבולת שרירים לגוף התחתון

בדיקת היכולות הפיזיות שלך מציינת את רמת הכושר שלך. מאמנים, פיזיולוגים ופעילות גופנית משתמשים בבדיקות סיבולת שרירים לגוף התחתון מסיבות שונות. כדי לבדוק את ההיבטים השונים של כושר, עם זאת, אתה יכול לעבור מגוון של בדיקות. לדוגמה, בדיקות סיבולת שרירים עבור הגוף התחתון נועדו לבחון את היכולת של הרגל לשמור על רמה מינימלית של כוח במשך תקופה ארוכה.

תנאי בדיקה

כדי לבצע בדיקות סיבולת שרירים עקביות עבור הגוף התחתון, כל תנאי הבדיקה חייבים להיות מבוקרים וניתנים לביטול. לדוגמה, טמפרטורת הסביבה, רמת הרעש והלחות עלולים להשפיע על תוצאות הבדיקה. אם הבדיקה הראשונה מבוצעת בתנאים מסוימים, בדיקת המעקב צריכה להתבצע בתנאים דומים כדי להשוות במדויק את שתי הבדיקות.

יתרונות

על ידי בדיקת סיבולת שרירים עבור הגוף התחתון, החוקר יכול להשתמש בנתונים עבור מגוון רחב של יישומים. מאמנים ומנהלי צוותים, למשל, יכולים להעריך את סיבולת השרירים התחתונה של הספורטאים שלהם כדי לחזות ביצועים עתידיים תוך זיהוי חולשות ומעקב אחר היכולת הכוללת לעצב תוכנית כוח והתניה. באופן דומה, רופאים ומטפלים יכולים לבדוק את סיבולת השרירים עבור לקוחותיהם וחולים.

בדיקות לדוגמה

מספר בדיקות יכולות להעריך את הסיבולת השרירית של הגוף התחתון. בדיקות המדגם כוללות רגל אחת squat, הקיר לשבת או מבחן squat מבוצע במשך הזמן. מבחני הספורט הספציפיים כוללים קפיצת סיבולת של 30 שניות, קפיצה של קילומטר או קפיצת מדרגה. הבדיקה יכולה להיות מותאמת כדי להתאים את המטרה של המבחן או קבוצה של המשתתפים.

תהליך

כל מבחן סיבולת שרירי צריך לעקוב אחר מסגרת זמן דומה ונוהל על מנת להבטיח את כל הנתונים נאסף והקליט במדויק. לדוגמה, הבדיקה צריכה לעבור את אותו תהליך החימום וההכנה עבור כל המשתתפים ובדיקות חוזרות יחד עם מדידת גורם אחד בלבד, או משתנה, במהלך כל בדיקה אינדיווידואלית.