טבעי משלשלים מזון & מעיים תנועות

תנועות מעיים רגילות, או סילוק פסולת מגוף האדם, הן חלק מעיכול תקין. עצירות, כלומר, לעתים רחוקות או תנועות מעיים קשות, היא תלונה נפוצה, והוא עשוי להזעיק טיפול בצורת משלשל כדי לשחרר שרפרפים. מלבד אפשרויות ללא מרשם, מזונות רבים יש השפעה משלשל טבעי.

סִיב

סיבים יש השפעה משלשל על רוב האנשים. מזון מבוסס צמחים בדרך כלל מכילים באופן טבעי כמויות ניכרות של סיבים. שחור, פינטו ושעועית אפויה כל משרתים סביב 15 גרם של סיבים לכל מנה 1 כוס, המהווה כמעט מחצית הצריכה היומית המומלצת של אדם, על פי המומחים של Mayo Clinic. מזונות עתירי סיבים בעלי השפעה משלשלת הם ארטישוקים, שיבולת שועל, דגני בוקר רבים של דגנים מלאים, שזיפים מיובשים, אפונה ופטל, עד כמה שם. קפה שחור רגיל, שמקורו פולי קפה, מכיל סיבים מסיסים אשר עשוי לרכך את הצואה, על פי “סיינטיפיק אמריקן” תורם קוקו Ballantyne. יוגורט אינו נגזר צמחים, אבל באופן טבעי תכונות לחיות “טוב” תרבויות חיידקים המקדמים עיכול וסדירות.

מחלוקות סיבים

בעוד הרופאים ודיאטנים מסכימים כי סיבים תזונתיים היומי הוא מרכיב חשוב בקידום מערכת העיכול בריאה, יש כמה חילוקי דעות על ההגדרה בפועל של סיבים. בעוד “סיבים תזונתיים” היה פעם מונח הגג המשמש לתיאור כל חומר לעיכול מתכלים מבוססי צמחים, כמה מומחים מרגישים שיש הבדל בין סיבים מוסיפים סיבים טבעיים. לדברי מחברי הספר “תזונה: מושגים & מחלוקות”, המכון הלאומי למדעים של המכון לרפואה מבקש להגדיר סיבים טבעיים כמו “פחמימות לא ליגנין וליגנין כי הם מהותי ושלמים בצמחים.” זה בבירור קובע גבול בין מזונות המכילים סיבים לבין אלה שיש להם סיבים שנוספו להם במהלך העיבוד.

המלצות סיבים

ה- FDA ממליץ לצרוך בערך 25 עד 30 גרם של סיבים תזונתיים – שווה ערך ל 1 גרם – מדי יום. כמות זו מאפשרת למערכת העיכול לעבוד כראוי ומונעת עצירות. כדי לקבל את הסכום המומלץ של סיבים, לבחור סיבים המכילים פירות וירקות כדי למלא חצי או צלחת הארוחה שלך, על פי ה- FDA של “App” תבנית מזון.

מילה של זהירות

כמה חנויות מזון בריאות טבעית לשאת המותגים עצמם כי להיות “100 אחוז” טבעי מכילים אלמנטים של מזונות המכילים סיבים. מינהל המזון והתרופות האמריקני אינו מווסת את התוספים האלה. רופאים ממליצים לאכול מזון המכיל סיבים במקום, שכן מזון מספק ויטמין תוכן macronutrient.