עובדות תזונה עבור סרטנים

שרימפס הם צדפות דמויי שרימפס בקבוצה הביולוגית של בעלי חיים ימיים הידועים בשם decapods. למרות כמה הבדלים אנטומיים בין שרימפס נכון לסרטנים, אלה היצורים הקשורים זה לזה כמעט זהים מנקודת מבט תזונתיים, בשל הרגלי האכלה דומה הרכב הגוף. סרטנים הם מקור מצוין של חלבון באיכות גבוהה וכמה ויטמינים חשובים ומינרלים התומכים בבריאות טובה. סרטנים הם נמוכים קלוריות ולא מכילים פחמימות. למרות תכולת הכולסטרול של סרטנים הוא משמעותי, רכיכות אלה מכילים גם לב בריא, אומגה -3 חומצות שומן.

חֶלְבּוֹן

סרטנים הם מקור טוב של חלבון מלא, המספק לגוף שלך את כל אבני הבניין הדרושים לייצור חלבונים חדשים. A 3 oz. מנה של סרטנים מבושלים או מאודים מכילה כ -100 קלוריות ויותר מ -22 גרם חלבון, בערך כמות דומה במינון דומה של בשר בקר או עוף. הגוף שלך דורש חלבון תזונתי כדי לתמוך בתפקוד המתמשך של כל איבר ורקמות בגוף. חלבון תזונתי משמש גם כמקור גיבוי של דלק לייצור אנרגיה.

כולסטרול

כולסטרול תזונתי ושומנים רוויים נקראים שומנים “רעים” בגלל הקשר שלהם למחלת לב טרשת עורקים, מצב שבו מחסנים בשומן חוסמים את העורקים המספקים את הלב בדם. כמו סוגים אחרים של בשר בעלי חיים, סרטנים מכילים כולסטרול, 3-oz. מנה של סרטנים מבושלים או מאודים כולל כ -165 מ”ג כולסטרול. סכום זה מתקרב לגבול 200 מ”ג המומלץ לצריכת כולסטרול יומי, אם יש לך מחלת לב או רמת כולסטרול גבוהה. גם אם אין לך בעיות בריאות, 3-oz. מנה של שרימפס מכיל יותר מ 50% של הגבלת היומי המומלץ של 300 מ”ג של כולסטרול. תכולת הכולסטרול של סרטנים לא אומר שאתה צריך להימנע זה מזון מזין אחרת. כאשר אתה כולל סרטנים בתוכנית הארוחה שלך, להגביל את כמות הכולסטרול שאתם צורכים מזונות אחרים באותו יום.

חומצות שומן אומגה -3

חומצות שומן אומגה -3 הן שומנים לא רוויים התומכים בריאות הלב שלך על ידי פוטנציאל הפחתת רמת הטריגליצרידים בדם. רמה גבוהה של שומנים בדם אלה תורמת לעיתים קרובות להתפתחות או להחמרה של מחלת לב טרשת עורקים. A 3 oz. מנה של סרטנים מאודים או מבושלים מספק לך בערך 0.6 גרם של חומצות שומן אומגה -3.

ויטמינים ומינרלים

סרטנים מספקים לך כמויות משמעותיות של ויטמינים B-12, B-6 וניאצין. ויטמינים אלה מסייעים לגוף שלך בייצור אנרגיה, ייצור כדוריות דם אדומות ושמירה על תפקוד עצבי תקין. סרטנים עשירים בברזל, מינרל שהגוף דורש לייצר תאי דם אדומים וחלבוני שריר הנושאים חמצן. מינרלים חשובים אחרים של סרטנים כוללים אבץ, סלניום, נחושת, מגנזיום וזרחן. אבץ וסלניום מקדמים תפקוד בריא של המערכת החיסונית. מגנזיום, זרחן וסיוע נחושת בתהליכים מטבוליים רבים ולעזור לך לשמור על עצמות חזקות.