אורז גולמי מול אורז מבושל

רייס עובדה במשך מאות שנים, והיא מגיעה במגוון רחב של צבעים כמו שחור, אדום, חום ואפילו סגול בצורתו הלא מסודרת. הוא גדל ברחבי העולם והוא מרכיב מרכזי של דיאטה משותפת באסיה ובמקומות אחרים.

זנים גולמיים

אורז גולמי הוא צורה לא מבושלת. סיווג מסחרי של אורז גולמי הוא בדרך כלל על פי גודל — גרגר ארוך, קצר תבואה או גרגר בינוני, למשל. הצבעים הם בעיקר לבנים או חומים. אורז טחון יש לפחות את הקליפה ואת הסובין החיצוני הוסר. אורז לבן, המכונה גם “אורז מלוטש”, יש לו קליפה, סובין נבט מוסר. אורז חום יש רק הקליפה שלה הוסר, יש טעם מטורף יש יותר נפט עקב שימור של סובין, ארה”ב הפקה רייס הפדרציה. בסמטי ויסמין הם זנים ארומטיים.

תְזוּנָה

רייס נופל בתוך קבוצת המזון פחמימות. הגוף שלך לא יכול לעכל אורז גולמי, כך ערך תזונתי ניתנת עבור אורז מבושל. חצי כוס אורז מספקת כ -100 קלוריות. למרות שאורז אינו מספק את כל החומרים המזינים הדרושים לתזונה אופטימלית, על פי ארגון המזון והחקלאות של האו”ם, הוא מהווה מקור טוב ל תיאמין, ריבופלבין, ניאצין ואנרגיה. חומצות אמינו כמו חומצה אספרטית וחומצה גלוטמית נמצאות באורז, אורז לא מסודר מספק סיבים. החל בשנת 2011, יצרנים רבים להעשיר אורז עם מינרלים וויטמינים נוספים.

זנים מבושלים

כאשר מבושל לחלוטין, אורז ארוך תבואה הופך רך ואת הגרגרים נשארים נפרדים. אורז בינוני ואורז קצר נוטים להיות לחים כאשר מבושלים, והם משמשים בדרך כלל במתכונים הדורשים אורז עם עקביות דביקה. דגנים מלאים מעובדים — כמו parboiled, קפוא או מראש מבושל — זמינים גם, הם משתנים מרקם וטעם. אורז ניתן לבשל במגוון דרכים. זה יכול להיות מאודה, מבושל בלחץ, מבושל במיקרוגל, אפוי או פשוט מבושל.

כַּמוּת

אורז מגביר נפח לאחר הבישול. באופן כללי, 1 כוס אורז גלם תשואות כמעט 3 כוסות של אורז מבושל. חצי כוס של אורז לבן ארוך תבואה נחשב מנה אחת.

לאחר פתיחת החבילה, לאחסן אורז גלם במיכלים אטום במקום קריר ויבש. זנים אורז צבעוני כמו חום, אדום, שחור וסגול צריך להיות מאוחסן במקרר להאריך את חיי המדף שלהם. על מדף המזווה, אורז חום עשוי להימשך עד 6 חודשים. אורז מבושל ניתן לאחסן בבטחה במקרר במשך 3 עד 5 ימים. אורז קר צריך להיות מוחזק בטמפרטורה מתחת 41 מעלות צלזיוס.

אִחסוּן