הוא בישול עם שומן שומן בריא?

איגוד הלב האמריקני ממליץ להגביל את השומן לא יותר מ -25% ל -35% מסך הקלוריות היומית – בערך 500 עד 700 קלוריות או בין 56 ל -77 גרם של שומן ביום לאלו שעושים דיאטה של ​​2,000 קלוריות ליום. בעוד בישול עם שומן יכול ליצור ארוחות טעימות, אתה צריך לעשות את זה במשורה כדי למנוע לקחת יותר מדי שומן רווי.

שומן הוא סוג של שומן חזיר זמין בשני צורות שניתנו ו unrendered. בעוד שומן ניתן להשתמש במספר מטרות – כולל כבסיס לסבון וב סוגים מסוימים של דלק ביולוגי – היא משמשת לעתים קרובות כחלופה חמאה ושומנים אחרים. למעשה, טעם עדין שלה, מרקם עדין נעים הפה מרגיש להפוך שומן שומן בחירה פופולרית לבישול ואפייה. בנוסף לשימוש כמרכיב עוגיות, בצק פאי, וקינוחים דומים אחרים, שומן ניתן להשתמש כדי לטגן צ ‘יפס, צ’ יפס וכמה בשרים לחם.

ישנם כ 115 קלוריות במנה אחת של שומן, יחד עם כ 13 גרם של שומן סה”כ 5 גרם של שומן רווי. מי שעוקב אחר דיאטה של ​​2,000 קלוריות ליום, אוכל רק מנה אחת של שומן, הוא צורך בין 20 ל -25% מהקצבה היומית של השומן הכולל ו -33% מהקצבה השנתית של שומן רווי. שומן מכיל גם 6 גרם של שומן חד בלתי רווי ו -1.5 גרם של שומן רב בלתי רווי במנה אחת.

שומן רווי הוא חלק הארי של שומן שומן. צריכה קבועה של שומנים רוויים נקשרה לתנאי בריאות כרוניים חמורים, כולל מחלות לב, סרטן השד, המעי הגס והשחלות. בנוסף, תכולת הקלוריות הגבוהה במנה אחת של שומן, פירושה שהיא יכולה להוביל לעלייה משמעותית במשקל כאשר הם אוכלים עודף. אנשים עם אינדקס מסת הגוף – BMI – של יותר מ -25 עשויים להיות בסיכון לפתח יתר לחץ דם, סוכרת וסוגים מסוימים של דמנציה.

המספר הגבוה של הקלוריות, השומן הכולל ושומן רווי במנה אחת של שומן, משמעו שזה לא בחירה בריאה. אמנם יש שומן בלתי רווי במנה של שומן, הסכום אינו גבוה מספיק כדי לשלול את הסכנות הקשורות השומנים הרוויים. במקום לבשל עם שומן, לשקול שומנים בריאים כמו קנולה, אגוז, זרעי פשתן או שמן סויה. בעוד אלה גבוהים בקלוריות, הם עשויים להפחית את הסיכונים הנשקפים על ידי שומן ושומנים רוויים אחרים.

על שומן

תזונה שומן

יסודות שומן רוויים

בישול עם שומן