לחם תפוחי אדמה מול לחם חיטה

לחם תפוחי אדמה עשוי להכיל קמח חיטה או כל מטרה, אבל כמה קמח מוחלף קמח תפוחי אדמה, פתיתי תפוח אדמה או אפילו פירה. תוספת של תפוחי אדמה מגביר את החלבון ואת הסיבים מעל כמות לחם לבן. חיטה ולחם תפוחי אדמה יש קרוב לאותה כמות של קלוריות וחומרים מזינים.

לחם תפוחי אדמה מכיל עוד כמה קלוריות, חלבון, פחמימות סה”כ וסיבים מאשר לחם חיטה, אבל רוב ההבדלים בין שתי הלחמים הם קטנים מדי לדאוג. פרוסה אחת של לחם חיטה יש 78 קלוריות ו -3 גרם חלבון, לעומת 85 קלוריות ו 4 גרם של חלבון בפרוסה אחת של לחם תפוחי אדמה, על פי משרד החקלאות של ארה”ב. תקבל 14 גרם של פחמימות סה”כ פרוסת לחם חיטה ו 15 גרם לחם תפוחי אדמה. לחם תפוחי אדמה מספק 2 גרם של סיבים, אשר להכפיל את כמות הסיבים פרוסת לחם חיטה. שני סוגי הלחם יש רק 1 גרם של שומן לכל פרוסה.

ההבדל המשמעותי היחיד בין לחם חיטה ולחם תפוחי אדמה הוא כמות האשלגן שהם מכילים. פרוסה אחת של לחם תפוחי אדמה יש 230 מיליגרם של אשלגן, וזה ארבע פעמים יותר מאשר לחם חיטה. לחם חיטה יש 151 מיליגרם נתרן פרוסה אחת, וזה רק מעט יותר מ 120 מיליגרם לחם תפוחי אדמה. ערכים אלה מייצגים 8 עד 10 אחוזים מהצריכה היומית המומלצת עבור נתרן של 1,500 מיליגרם, על פי המכון לרפואה. שני סוגי הלחם יש כ 1 מיליגרם של ברזל כמות קטנה של סידן ואבץ.

כל סוג של לחם מכיל את אותם ויטמיני B, אך בכמויות שונות. לחם חיטה הוא מקור טוב של תיאמין וניאצין, המספקים לפחות פעמיים כמות לחם תפוחי אדמה. לחם תפוחי אדמה יש כמעט כפול חומצה פולית כמו לחם חיטה, מתן 48 מיקרוגרם פרוסה אחת, או 12 אחוז הקצבה התזונה המומלץ של 400 מיקרוגרם. פרוסה אחת של לחם חיטה יש שלוש פעמים יותר riboflavin, בעוד לחם תפוחי אדמה יש כמות כפולה של ויטמין B-6, אבל הם מספקים רק כמות קטנה של ויטמינים שניהם.

חיטה ותפוחי אדמה מכילים כמות קטנה של סוכר טבעי, אבל מותגים רבים של לחם יש להוסיף סוכר במהלך העיבוד. אם רשימת המרכיבים כוללת ממתיק ממתיק, כגון דבש, סוכר וסירופ תירס, אז הלחם שלך הוסיף סוכר. פרוסה אחת של לחם תפוחי אדמה יש 4 גרם של סוכר סה”כ. סך הכל כולל את כל הסוכרים הטבעיים והמוספים, כך שלא תדע בדיוק כמה נוסף. אבל אם כל 4 גרם ייצג סוכר נוסף, זה יהיה שווה ערך של 1 כפית סוכר מגורען. פרוסה אחת של לחם חיטה יש חצי כמות הסוכר לחם תפוחי אדמה.

השוואת מקרונוטרינטים

מינרלים חיוניים

ויטמיני B למטבוליזם

שעונים עבור סוכר נוסף