פרושוטו והריון

Prosciutto נקרא בדרך כלל על רשימות של מזון, כי נשים בהריון צריך להימנע. בשר זה, אשר שימש לעתים קרובות קר, מהווה סיכון קל אך רציני לאישה ולתינוק שטרם נולדו, מכיוון שהיא עלולה לגרום למחלה שנושאת מזון הנקראת ליסטריה. על פי “ספר הריון של הריון”, ישנן דרכים בהן ניתן להכין את פרוסקוטו כדי להבטיח כי בטוח לצרוך, אך נשים בהריון רבות בוחרות להימנע ממנו לחלוטין, רק כדי להיות בטוחות.

פרטים

Prosciutto הוא איטלקי חזיר כי הוא נרפא במלח לעומת מבושל עם חום. אם הוא נרפא או מאוחסן בצורה לא נכונה, הוא יכול לשאת ליסטריה, סוג של חיידקים שגורמת ליריות המחלה ליסטריות המחלה. חיידק זה יכול גם להיות נוכח סוגים אחרים של בשר נרפא, כגון נקניקיות ונקניקיות, כמו גם בשר צהריים.

אפקטים

כאשר אתה לבלוע בשר המכיל ליסטריה, אתה יכול לפתח listeriosis. למרות סוג זה של זיהום הוא נדיר, האגודה האמריקאית הריון מזהיר נשים בהריון בפרט לקחת את האיום ברצינות. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן אומר כי לנשים בהריון יש סיכוי גבוה פי 20 לפתח listeriosis מאשר אנשים שאינם בהריון, וזה הנפוץ ביותר בשליש השלישי. תסמינים של ליסטריוזה אצל נשים בהריון כוללים בחילה, חום, כאבי ראש וכאבי שרירים. המחלה יכולה גם להתפשט למערכת העצבים, גרימת צוואר נוקשה, עוויתות ו disorientation.

סיכונים

Listeriosis “סיכונים לילד שטרם נולדו הם רציניים מאוד. גם אם האישה ההרה חווה סימפטומים, זיהום בקטריאלי עדיין יכול להתפשט לעובר ולגרום סיבוכים. Listeriosis יכול להוביל להפלות, כמו גם לידה מוקדמת הלידה. אם הוא מועבר לתינוק, הוא עלול לגרום למומים מולדים ואפילו למוות. איגוד הריון האמריקאי מעריך כי כ -22% ממקרי הליסטריה אצל נשים בהריון מובילים ללידה מת או מוות ילודתי.

מְנִיעָה

ה- CDC ממליץ לנשים בהריון לא לאכול בשר מרפא כגון פרוסקוטו ו נקניקיות, כמו גם ארוחות צהריים, אלא אם כן הם כבר מחומם במיקרוגל עד שהם מהביל. הם צריכים להגיע לטמפרטורה של כ 160 מעלות צלזיוס. בנוסף, להימנע זיהום צולבות על ידי הכנת מזונות אלה על חללים נפרדים מן האוכל שאתה הולך לאכול.

תובנה מומחה

ה- CDC אומר, כל עוד אתה מכין את הבשר כראוי, אתה יכול לאכול פרושוטו במהלך ההריון. עם זאת, אתה לא צריך לבלוע prosciutto קר, ולא צריך לאכול אותו במסעדות. אם אכלת פרושוטו קר ואין לך סימפטומים, CDC אומר שאתה לא צריך לראות את הרופא מיד, אם כי אתה צריך להזכיר את זה לו. אם אתם מפתחים סימפטומים דמויי שפעת, עליכם לספר לרופא שלכם כדי שיוכל לרשום אנטיביוטיקה.