שינה & שריר התאוששות

השינה היא תהליך פיזיולוגי פעיל, שבו הגוף שלך עסוק בביצוע פעילויות חיוניות, בזמן שאתה מחוסר הכרה. בזמן השינה הגוף משתנה בין שתי צורות שינה: תנועת עיניים מהירה, או REM, ושינה ללא REM. מחזור זה חוזר מספר פעמים במהלך הלילה. בעוד שנת REM מספקת את האנרגיה למוח שתומכת בה בשעות הערות, והיא נחוצה לשחזור המוח, שלבים 3 ו -4 של שינה ללא REM, הידועים כגל איטי או שינה עמוקה, חיוניים לשיקום הגוף. אפילו השמות שלהם, גל איטי לעומת תנועת העין המהירה, מעידים על ריפוי הטבע שלהם.

זיהוי שינויים בזמן השינה

במהלך השלבים הפיזיים הפיזיים של שינה עמוקה של REM, לחץ הדם יורד והנשימה נעשית עמוקה ואיטית יותר. המוח שלך נחה עם פעילות קטנה מאוד, כך אספקת הדם זמין השרירים שלך עולה, מתן כמויות נוספות של חמצן וחומרים מזינים אשר להקל על הריפוי שלהם ואת הצמיחה. השרירים והרקמות מתחדשים ותאים חדשים מתחדשים בשלב זה של השינה.

היתרונות של הורמון שינה וגדילה

כאשר הגוף שלך נכנס לשלב REM שינה עמוקה, בלוטת יותרת המוח שלך משחרר זריקה של הורמון גדילה הממריץ צמיחת רקמות ותיקון שריר. חוסר שינה ושינויים באיכות השינה גורמים לירידה חדה בהפרשת הורמון הגדילה. חוסר הורמון גדילה קשור להשמנה מוגברת, אובדן מסת שרירים ויכולת כושר מופחתת.

סוגים של התאוששות שרירים

השרירים דורשים זמן שינה ושחזור נוסף לאחר מחלה, פציעה וניתוח. משמעות הדבר היא שאם אתה rehabbing פגיעה או הם לאחר פיזיותרפיה לאחר הניתוח, אתה צריך לקחת בחשבון כי הגוף שלך צריך כמות נוספת של שינה כדי לרפא. בנוסף, נדרשת התאוששות שרירים לאחר אימון אינטנסיבי, במיוחד אימון כוח וסיבולת, שבו השרירים נקרעו במידה מסוימת.

מסגרת זמן עבור שינה מספקת

אתה נחשב לישון מקופח אם אתה ישן ארבע שעות או פחות ללילה, בעוד שמונה שעות מהווה שינה רגילה. הנחיות השינה של הקרן הלאומית לשינה ממליצות על 7-9 שעות למבוגר הממוצע. לילה אחד של שינה החמיץ כנראה לעשות נזק קטן, אבל ההשפעה המצטברת של שינה גרועה תהיה השפעה שלילית על השרירים שלך.

אזהרות אודות בעיות שינה הקשורות לגיל

ירידה ברמת השינה, ירידה ברמת השינה הכוללת לאורך השנים, ובמיוחד כמות הזמן המושקע בשינה עמוקה של REM, תורמת ללבוש השרירים ולהאיץ את תהליך ההזדקנות. התייעץ עם הרופא שלך אם אתה מתקשה להירדם או להישאר ישן על בסיס קבוע. השרירים שלך צריך לישון כמו שהם צריכים מזון, דם וחמצן.