חזיר אורז מטוגן תזונה

אורז מטוגן חזיר, מנה פופולרית במטבח הסיני, בדרך כלל משלבת ביצים מקושקשות, בצל ירוק מטוגן, גזר, שום, אורז וחזיר עם רוטב שעועית שחורה או רוטב סויה. בין אם אתה עושה את זה בעצמך בבית או להרים ליטר מן הסינית המקומית שלך לקחת את החנות, צלחת זו משלבת את היתרונות שריר של חלבון עם אנרגיה מתמשכת המסופקים על ידי פחמימות באורז.

קלוריות ושומן

מנה 1 גרם של אורז מטוגן חזיר מכיל 256 ל 363 קלוריות. בהתבסס על דיאטה 2,000 קלוריות, זה כולל 12.8 עד 18.1 אחוזים של קלוריות אתה צריך לצרוך ביום. באופן אידיאלי, צריכת הקלוריות שלך בכל ארוחה צריכה לנוע בין 300 ל -600 קלוריות, לכן ייתכן שיהיה עליך לצרוך חלק קטן יותר של אורז מטוגן אם אכלו כחלק מארוחה גדולה יותר, או לאכול מנה 1 גרם של אורז מטוגן חזיר עם סלט צד או צלחת אחרת כדי להגדיל קלוריות לטווח הנכון. כוס אחת של אורז זה מכיל גם 5 עד 14 גרם של שומן, בעיקר בשל השמן שבו החומרים הם מטוגנים, כמו גם את הביצים ואת חזיר.

חלבון ופחמימות

החלבון בתזונה משחק תפקיד קריטי בבניית ותיקון שרירים. לגוף שלך אין את היכולת לאחסן חלבון, ולכן אכילת מזון עשיר בחלבונים הוא הכרחי. בנוסף, חלבון מסייע לשמור על הפונקציה של המערכת החיסונית שלך, אתה צריך 46 עד 56 גרם כל יום לבריאות אופטימלית. מנה 1 גרם של אורז מטוגן חזיר מספק 3 עד 9 גרם של חלבון, בהתאם היחס בין בשר חזיר לאורז. בעת ביצוע צלחת זו בבית, לשקול לכלול כמות גבוהה יותר של בשר חזיר כדי לקבל כמה חלבון ככל האפשר. אורז מטוגן חזיר משמש כמקור מעולה לפחמימות, מקרונוטרינטים המספקים אנרגיה לגוף, כל מנה של כוס אחת מכילה עד 49 גרם – 37.6% מתוך 130 גרם שהמכון לרפואה ממליץ לנו לקבל מדי יום.

ויטמינים ומינרלים

כולל אורז מטוגן חזיר בתוכנית הארוחה שלך מספק דחיפה של ויטמין C, כל מנה 1 כוס מכיל 19-25% מן הצריכה המומלצת היומי. ויטמין C מסייע לשמור על חוזק העצמות והשיניים ומקדם ריפוי הפצע. מנה זו משמשת מקור עשיר של ברזל גם, המכיל 11 עד 14 אחוזים מהסכום שאתה צריך כל יום.

שיקולים

חזיר אורז מטוגן חזיר צריך להיות מבושל ביסודיות כדי למנוע התכווצות כל מחלות מזון מובל. עדויות שפורסמו בגיליון יולי 2010 של “מיקרוביולוגיה יישומית וסביבתית” מציין כי זן של סלמונלה שנמצא בשר חזיר דומה חיידקים שנמצאו תרנגולות. זה מזהם עלול לגרום לבעיות בקיבה. כמו כן חשוב לציין כי 1 גרם המשרתים של אורז מטוגן חזיר מכיל 323 ל 369 מ”ג של נתרן. מעקב אחר תוכנית הארוחה שלך בזהירות כדי להבטיח לך לצרוך לא יותר מ -1,500 מ”ג של נתרן. הגבלת הצריכה של נתרן – בעיקר על ידי קיצוץ במלח ומלח – עוזרת להפחית את הסיכון ללחץ דם גבוה. אם אתה עושה אורז מטוגן חזיר בבית, אתה יכול לשלוט על תוכן נתרן על ידי בחירה עבור נתרן נמוכה רטבים.