איך ללמד ילדים מיומנויות הארגון

ללמד את הילד את כישורי הארגון הדרושים להצלחה לכל החיים ופרודוקטיביות הוא בעל ערך רב. הארגון הוא מיומנות חיונית לילדים בגיל בית הספר, אשר חייבים לעמוד בדרישות החינוכיות ההולכות וגדלות. ילד עם כישורי ארגון מוצק יכול לנהל את האחריות היומיומית שלו ויש לו את היכולת לתכנן מראש. הורים חייבים לעבוד בשיתוף פעולה עם הילד שלהם כדי לפתח לוח זמנים יומי אישי. רשימות תיוג ולוחות שנה הם כלי שימושי אחרים לילדים יכולים ליישם כדי להגדיל את רמות הארגון שלהם.

להניע את הילד ללמוד מיומנויות הארגון על ידי להסביר את היתרונות. ילדים מאורגנים להשקיע פחות זמן על שיעורי הבית שיעורי ניסיון פחות תסכול. לכלול את הילד שלך בפיתוח של אסטרטגיות הארגון כדי לקדם תחושה של בעלות ואחריות אישית. הימנע הילד שלך להציג הארגון כעונש על ידי שמירה על השקפה חיובית.

לפתח לוח זמנים יומי המאפשר לילד שלך לנהל ביעילות את זמנה. להקצות זמן מסוים בכל יום עבור שיעורי הבית וללמוד. פדג דוסון, פסיכולוגית בית הספר הארצי, ממליצה כי חלק מהילדים ירצו להשלים את שיעורי הבית שלהם ברגע שהם יגיעו הביתה כאשר הם נמצאים במצב “בית ספר”, בעוד שאחרים עשויים להזדקק לזמן להירגע. בנוסף לשיעורי הבית, לוח הזמנים של הילד שלך צריך גם רשימת פעילויות לאחר שעות הלימודים, שעות משחק, מטלות, ארוחות ו bedtime. להציג את לוח הזמנים של הילד על לוח פוסטר בחדר השינה שלה או מיקום מרכזי בבית.

למדו את ילדיכם כיצד להכין רשימת תיוג יומיומית באמצעות מתכנן או מחברת לרשימות הקצאת שיעורי בית ואחריות יומיומית אחרת. עודד את הילד לבדוק את כל המשימות כפי שהוא משלים את זה.

לשבור משימות גדולות למשימות קטנות לניהול. אם הילד שלך מוקצה דו”ח הספר, לעודד אותה לתכנן מראש. האם הילד שלך לבחור ספר, לעשות זמן לקרוא כל יום, לרשום ולהתחיל לכתוב את הדו”ח הרבה לפני שזה נובע. זכור להוסיף כל משימה לרשימת הבדיקה היומית של הילד.

עקוב אחר הפעילויות המתוזמנות של הילד שלך ביומן קיר. כלול בדיקות בית הספר הקרובה ואת תאריכי היעד הקצאה. ילדים נהנים תזכורות חזותיים. הילד שלך יכול לספור כמה ימים נותרו עד כל אירוע.

הכן את הילד שלך למחרת על ידי סקירת לוח הזמנים של פעילויות. לדוגמה, אם הילד שלך יש בכיתה כושר, יש לה לפרוס את התלבושת המתאימה ונעלי ההתעמלות שלה. בסוף הלילה, ודא כי כל שיעורי הבית הושלמה והוא ארוז משם בשקית הספר של הילד שלך. תכנון מראש יסייע להפחית מתח ובלבול במהלך שגרת הבוקר.

המשך לעודד את כישורי הארגון שלך וכדי לעקוב אחר התקדמותו. לדברי ד”ר ריצ’רד גלאגר, Ph.D, והצוות של המרכז לחקר הילד של אוניברסיטת ניו יורק, כישורי הילד צריכים להיות “מלמדים, מתאמנים ומתוגברים כדי להפוך לחלק מהשגרה”. ספק חיזוק לכישורי הארגון שלך באמצעות פעילויות רווחיות, פרסים ושבחים.