הוא ספיירולינה טוב לסוכרת?

Spirulina הוא כחול ירוק אצות גם ידוע גם cyanobacteria. הוא יליד אפריקה, אסיה ומרכז אמריקה ו נחקרה עבור התכונות הרפואיות שלה מאז 1600s. Spirulina משמש כיום למגוון של יתרונות בריאותיים, כולל סוכרת ורמות כולסטרול חריגות הקשורות לסוכרת. למרות שמחקרים מסוימים מצאו תוצאות חיוביות בחולי סוכרת באמצעות תוסף זה, הוא לא אושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקני למטרה זו, ונדרש מחקר נוסף כדי לתמוך בהנחיות אלו, על פי Drugs.com. אם אתם סובלים מסוכרת ו שוקלים לקחת spirulina, לדבר עם הרופא הראשון.

Spirulina מכיל aminoacids, מגוון של ויטמינים ומינרלים וכימיקלים צמחיים כגון phycocyanins ו chlorophyll שעשויים לסייע לחולי סוכרת. אצות אלה יש כמויות משמעותיות של ויטמינים A, B12, B1, B2, B3, B6 ו – E. כמה מינרלים כלולים גם זה תוספת. לספירולינה יש כמויות גדולות של ברזל, וכמה סידן, מגנזיום, זרחן, מנגן וסלניום. אצות אלה הוא מקור חשוב של aminoacids, כולל 22 מהם וגם חומצה גמא לינולאית, שהוא חומצת שומן חיונית. תוספי ויטמין החשובים ביותר לחולי סוכרת הם ויטמין E, C, B1, B12, B3, ואת המינרלים מגנזיום, מנגן, אשלגן, ונדיום ואבץ, על פי Holisticonline.com. חומצה גמא לינולאית עשויה גם לעזור לשפר את הסיבוכים העצביים ואת רמות השומנים הקשורים לסוכרת.

סוכרת נוטה להוריד את רמות הכולסטרול “הטוב” או ה- HDL ולהגדיל את רמות הטריגליצרידים ואת רמות הכולסטרול “הרע” או ה- LDL. אלה רמות חריגות של שומנים בדם להעלות את הסיכון למחלות לב ושבץ בחולי סוכרת.

שילוב של ספירולינה ותמצית צמחי מרפא אחרים הוריד את רמת הגלוקוז בדם, הכולסטרול הכללי והטריגליצרידים ושיפור רמות הכולסטרול HDL בחולי סוכרת, כך עולה ממחקר שפורסם על ידי ZX Huang מבית הספר למדעי התרופות, גואנגזו, סין. מחקר זה פורסם בגיליון פברואר 2005 של “סין Journal of Materia סינית Medica.” התוכן של Spirulina בסיבים וחומצה גמא לינולאית סייע ככל הנראה לשפר את רמות הכולסטרול, אומר Drugs.com.

נראה כי spirulina עשוי לעזור לשפר את רמות הגלוקוז והכולסטרול, אולם מחקרים גדולים יותר נדרשים כדי לאשר באופן מלא את היתרונות הללו. התייעץ עם ספק שירותי בריאות כדי לברר על מינון אופטימלי, תופעות לוואי אפשריות ותגובות בין תרופתיות של תוספת זו. בחר מותג באיכות גבוהה של תוספת spirulina, כמו כמה מוצרים מזוהמים מתכות כבדות, אומר Drugs.com. יש לזכור כי spirulina אינו מחליף, ולא צריך לשמש כדי להחליף, תרופות סטנדרטי עבור סוכרת.

חומרים מזינים

סוכרת וכולסטרול

מחקר

שיקולים