טווח התנועה של עמוד השדרה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מדווחת כי יותר ממיליון עובדים סובלים מפציעות גב בכל שנה. הם יכולים להיות כואבים מאוד יכול להתרחש בצוואר, באמצע או נמוך בחזרה, המשפיעים על כל מה שאתה עושה. הבנת איך עובר עמוד השדרה שלך המגבלות שלה יכול לעזור לך למנוע פציעות ולחזק את השרירים של עמוד השדרה שלך.

מבנה עמוד השדרה

עמוד השדרה שלך מורכב מ -24 עצמות הנקראות חוליות. אלה מחולקים לשלוש קבוצות: צוואר הרחם, החזה המותני או הצוואר שלך, באמצע הגב לאחור. בין כל עצם הוא דיסק שפועל ככר שנקרא דיסק בין-חולייתי. העצמות מחוברות עוד יותר על ידי שרירים קטנים הנקראים multifidi המאפשרים לך להזיז את עמוד השדרה שלך יחד עם השרירים הגדולים של הגוף.

תנועה ומדידה

תנועת השדרה נמדדת במעלות של טווח תנועה, או ROM. כל תנועה מתחילה ממיקום נייטרלי, עומד זקוף, זרועות לצדדים שלך ואת העיניים ישר קדימה. זה 0 מעלות. ארבעת התנועות שנמדדו הן כיפוף, הרחבה, כיפוף צדדי וסיבוב. גמישות היא כיפוף קדימה, הארכה היא כיפוף לאחור, כיפוף לרוחב הוא כיפוף בצד, וסיבוב הוא תנועה מתפתל.

שדרה צוואר הרחם

עמוד השדרה הצווארי שלך תומך ומאפשר לך להזיז את הראש. הוא מורכב משבע חוליות והוא מעוצב כמו “C” פנימה שנקרא עקומה לורדוטית. גמישות היא הפלת הסנטר אל החזה שלך, ואת ROM רגיל הוא 45 מעלות. הרחבה היא הפלה את הראש לאחור ומסתכל למעלה. הארכה רגילה ROM הוא 45 מעלות. ה- ROM הרגיל עבור כיפוף לרוחב, או הטלת האוזן על הכתף, הוא גם 45 מעלות. רום רגיל לסיבוב הוא 80 מעלות בכל כיוון.

עמוד השדרה המותני והצוואר

החלק החזי של עמוד השדרה שלך מורכב מ 12 חוליות ומעוצב כמו C לאחור, שנקרא עקומה kyphotic. עמוד השדרה המותני מורכב מחמש חוליות, והוא מתפתל כמו עמוד השדרה הצווארי בעיקול לורדוטי. יחד, חוליות אלה מאפשרים לך לבצע את התנועות העיקריות של עמוד השדרה. ה- ROM הרגיל עבור כיפוף או כיפוף קדימה הוא 90 מעלות. להאריך, זה בערך 30 מעלות. ה- ROM הרגיל עבור כיפוף צד וסיבוב הוא גם 30 מעלות.

גורמים נפוצים פגיעה

פגיעה בעמוד השדרה יכולה לקרות בכל עת. אוניברסיטת אוקלהומה סטייט מדווח כי הסיבות הנפוצות ביותר הן הרמת כבד, מתפתל על המותניים תוך החזקת עומס כבד, להגיע ולהרים, עובד בתנוחות לא נוח, עומד או יושב בתנוחה אחת זמן רב מדי או נפילה. אתה יכול לשלוט כמה אתה להרים וכיצד לזוז, כדי לטפל בעת ביצוע פעילויות.

כדי לשפר את טווח התנועה, למתוח בכל כיוון של תנועה טבעית. הקולג ‘האמריקאי לרפואת ספורט ממליץ למתוח 2-3 ימים בשבוע כדי לשפר את הגמישות. החזק כל מתיחה למשך 15 עד 30 שניות. בצע מתוח בעדינות ולא עד כאב.

שיפור ROM