כיצד להשתמש tegaderm

Tegaderm הוא חומר ההלבשה המיוצרים על ידי 3M. ניתן להשתמש בו לכיסוי פצעים כירורגיים, כוויות קלות ופציעות, אתרי IV וקווים מרכזיים. תחבושות Tegaderm לספק מחסום עמיד למים, אך הם עדיין מאפשרים חמצן לחדור לריפוי פצעים טוב יותר בריאות העור. Tegaderm זמין בגדלים רבים, וניתן גם לחתוך עבור התאמה אישית.

לנקות את הפצע ביסודיות עם מוצר כגון אלכוהול משפשף, betadine או chlorhexidine. השתמש חד פעמיות צמר גפן, עדיף סטרילי. רווי את ספוגית עם פתרון ניקוי להתחיל במרכז הפצע, עובד החוצה באופן מעגלי כדי למנוע טיהור. בהתאם לסוג הפצע, הרופא עשוי להמליץ ​​על שיטה אחרת של ניקוי. תמיד פעל לפי המלצות הרופא לטיפול בפצע.

אפשר לפצע להתייבש לחלוטין לאחר הניקוי. אין לפוצץ על הפצע כדי להאיץ את תהליך הייבוש, שכן הוא יציג חיידקים מהפה לתוך הפצע, אשר עלול לגרום לזיהום. הפצע חייב להיות יבש לגמרי כדי שהטגדרם יתקע.

לקבוע כמה Tegaderm תצטרך מספיק כדי לכסות את הפצע. בחירת חתיכה קטנה מדי ימנע את ההלבשה מ דבקות כראוי. חתיכת כי הוא גדול מדי יגדיל את הכאב כאשר ההלבשה מוסר בגלל השטח הוא מכסה. היצרן ממליץ לעזוב 4 עד 5 ס”מ סביב גבולות הפצע עבור הידבקות נאותה. חותכים את Tegaderm כדי להתאים במידת הצורך.

הסר את גיבוי הנייר מחלקת Tegaderm כדי לחשוף את הצד הדבק. מסגרת נייר יישאר סביב הקצוות של Tegaderm, המאפשר קל יותר החזקה ויישום לאתר הפצע. אל תסיר את המסגרת עד לאחר שהטגדרם מוחל על הפצע.

מניחים את הכלי טגדרם על אתר הפצע, עם הפצע במרכז. לחץ בעדינות כדי להבטיח את Tegaderm מקלות היטב. להחליק את כל הבועות או קמטים.

הסר את מסגרת הנייר המקיפה את Tegaderm ידי קילוף בעדינות קצה אחד ולעקוב אחריו כל הדרך סביב ההלבשה. להחליק את הקצוות כמו מסגרת מוסר לדבוק ההלבשה על העור.