מזון הודי להימנע במהלך ההריון

אישה בהריון צריך לאכול תזונה מאוזנת היטב לטפח צמיחה נורמלית ופיתוח של התינוק שטרם נולדו. בהודו, התזונה של נשים הרות מושפעת מאופנות מזון, טאבו, מנהגים, אמונות תרבותיות ודתיות, הרגלי מזון ועמדות של בני משפחה. יש גם את המושגים של “מזונות חמים”, “מזונות קרים” ו “מזונות חמוצים” שיש להימנע מהם, הכוללים פפאיה, אננס, בננה, מנגו, דגים, ביצה, groundnut, גרם, דוחן, brinjal, ladyfinger, זרעי פשתן, זעפרן, חילבה וג’גרי.

לנשים הודי אסור לאכול פפאיה במהלך ההריון מחשש לאבד את התינוק. כפי שצוין ב “מדריך של פירות עיבוד פירות,” צריכת נורמלי של פפאיה בשלה במהלך ההריון עלול לא להוות סיכון משמעותי, אבל פפאיה בוסר או בשלה למחצה עלול להיות לא בטוח בהריון. פפאיה ירוקה מכיל ריכוז גבוה של לטקס, נוזל חלבי המייצר התכווצויות הרחם מסומן. לטקס זה לא נמצא papaya מבושש במלואו. על פי “תרכובות רומנטיות ממוצרים טבעיים במילניום החדש”, יישום תוך-נרתיקי של לטקס פפאיה גולמי, או CPL, דווח כי הוא גורם לעובדים ולהפלה. חשיפה אוראלית לרמות גבוהות של פפאיה בוסר גם עלולה להוביל להשפעות שליליות בהריון.

חצילים, או baingan, הוא ירק נפוץ בבתים הודי. בספר “הדרך של צמחי מרפא איורוודי”, חציל מתואר כמו משתן המכיל phytohormones, נמצא מועיל בטיפול של תסמונת קדם וסתית ו amenorrhea. כאשר חצי חציל נצרך מדי יום, זה עורר באופן טבעי התפרצות של מחזורים שחדל במשך יותר משנתיים. בהתבסס על תכונות כאלה, הוא התווית במהלך ההריון, אבל קטן פחות תדירות הצריכה של חצילים במהלך ההריון אינו מזיק.

זרעי שומשום, או טיל, שימשו באופן מסורתי כתרופה על גרימת הפלה, במינון של 1 כף. של זרעים מקורקע מעורבב עם jaggery פעמיים ביום. זרעי השומשום מעוררים את שרירי הרחם, גורמים להתכווצויות ולבסוף לסילוק הביצית המופרית. ההשפעות הן בעיקר בשלבים המוקדמים של ההריון. לכן, מומלץ להימנע שומשום, במיוחד בשליש הראשון. אגוזים אחרים ופירות יבשים כגון תאריכים, צימוקים, שקדים ספוגים במים, groundnuts, אגוזי מלך ופיסטוקים הם בטוח לצרוך כמות של 5 עד 10 חתיכות מדי יום.

השומר, או saunf, זרעי חילבה, או מתי דנה, הן התווית ב מינון גבוה במהלך ההריון. זרעים אלה מכילים phytoestrogens שפועלים כמו הורמון אסטרוגן הנשי וגורמים התכווצויות הרחם. ברפואה המסורתית, זרעי שומר וחלבה ניתנים לאחר הלידה כדי לעורר הווסת, לטהר את הרחם, לטפל בהפרעות הורמונליות וסיוע בייצור חלב. כמויות קטנות של זרעים אלה המשמשים להכנת מזון או כמו תבלין, בכמויות של 1 עד 2 כפית., נחשבים בטוחים אבל מינון מרפא יש להימנע במהלך ההריון. כמו כן, להימנע משפר טעם כמו ajinomoto, כפי שהוא הורס תאים במוח ועלול להוכיח מזיקים למוח העובר המתפתח.

מחקרים אחרונים מצביעים על כך כי מינונים גדולים של מזונות אלה צריך להיות נצרך לגרום כל התכווצויות הרחם. עם זאת, בהתחשב בסיבוכים האפשריים, זה בטוח יותר להימנע מזונות כאלה, במיוחד במהלך שלושת עד ארבעה חודשים הראשונים של ההריון.

פָּאפַּאיָה

חציל

פירות יבשים וזרעים

תבלינים ועשבי תיבול

סיכום