מזונות בסיבים נמוכים עבור קולונוסקופיה

טיפול טוב בבריאות שלך כולל בדיקות סדירות והקרנות. בדיקת קולונוסקופיה מאפשרת לרופא שלך להסתכל על בטנה של המעי הגס והרקטום כדי לבדוק דימום, דלקת, פוליפים, גידולים או הפרעות אחרות. הכנה לפרוצדורה כוללת טיהור יסודי של המעי באמצעות שימוש בתרופות ותזונה מיוחדת. כוח המשימה הרב-לאומי של ארה”ב בנושא סרטן המעי הגס והחברה האמריקנית לאנדוסקופיה של מערכת העיכול, ממליצים על תזונה נמוכה של סיבים ו / או נוזלים מלאים ביום שלפני קולונוסקופיה.

מזונות בסיבים נמוכים לפי קבוצה

בעקבות דיאטה נמוכה סיבים ו / או מלא נוזלים לפני תוצאות קולונוסקופיה בצואה פחות מגושם, אשר מסייע להבטיח טיהור המעי הגס לפני ההליך. “המדריך לטיפול תזונתי” של האקדמיה לתזונה ודיאטטיקה מתאר דיאטה דלת סיבים על-ידי קבוצת מזון: חלב: חלב, יוגורט, גבינת קוטג ‘, גבינות קשות וחלב אגוזים; – חלבון: בשר מבושל עוף, ביצים, חמאת אגוזים חלקה וטופו; – דגנים: לחם לבן ופסטה, גריסים, שמנת חיטה ודגנים מזוקקים אחרים; – ירקות: ירקות משומרים וירקות רכים, כמו גם מיצי ירקות ללא זרעים. – פירות: שימורי פירות מבושלים היטב ומיצי פירות ללא עיסת.דיאטה נוזלית מלאה כוללת מרק, תה, קפה, משקאות קלים, ג’לטין, מיצים ללא עיסת, מרקים מתוקים ומרק מבוססים, פודינגים, פודינגים ומילקשייקים.

מזונות להימנע על דיאטה נמוכה סיבים

כוח המשימה הרב-לאומי של ארצות הברית על סרטן המעי הגס מדווח כי טיהור המעי הדק מתרחש בין 20 ל -25% של קולונוסקופיה. לכן חשוב להימנע ממזונות עתירי סיבים, כולל: – חלבון: אגוזים שלמים, זרעים ושעועית; – דגנים: פופקורן ומוצרי דגנים מלאים, כגון לחמים, קרקרים, פסטה וצ’יפס; – ירקות: ירקות גולמיים או מבושלים קלות ואלה עם עורות ו / או זרעים; – פירות: פירות גולמיים או יבשים ופירות עם עורות ו / או זרעים אם יש לך שאלות על הדיאטה לפני קולונוסקופיה, בדוק עם הרופא שלך או מתקן שבו יהיה לך את ההליך.