ערך תזונתי של פטריות פורטובלו

פטריות פורטובלו בולטות מכל הפטריות האחרות בקטע התוצרת, עם הכובע החום הגדול, החום עד החום, הצד האפל והשכבה הלבנה העבה. הם קשורים הפטרייה כפתור משותף, עדיין יש טעם ומרקם כל שלהם, מה שהופך אותם תכליתי יותר במטבח. Portobellos הם נטולי שומן וקלוריות מאוד. הם גם מקור עשיר של סלניום, נחושת וניאצין.

דל קלוריות, ללא שומן, לפעמים עם ויטמין D

Portobello, או portabella, פטריות הם צורה בוגרת של פטריות crimini התינוק. הם גדלים עד 6 ס”מ קוטר להחזיק כובע שטוח עם מרקם צפוף, בשרני. פטריות הם אחד המקורות הטבעיים המעטים של ויטמין D, אבל כמות שהם מכילים תלוי החשיפה שלהם לאור אולטרה סגול. לרוב הפורטו-בלוקים יש כמות קטנה, אך חלק מהיצרנים מגדילים באופן משמעותי את הוויטמין D על ידי טיפול בהם באור אולטרה סגול, על פי משרד החקלאות האמריקני. כוס אחת של פורטובלו קצוץ, אשר שווה על פטריה אחת, יש 19 קלוריות, 2 גרם של חלבון ו 3 גרם של פחמימות סה”כ.

Boost של נחושת וסלניום

פטריות פורטובלו הן מקורות עשירים של נחושת וסלניום. הגוף שלך צריך נחושת כדי ליצור רקמת חיבור, metabolize ברזל, לייצר אנרגיה ונוגדי חמצון. סלניום יש שתי משרות עיקריות למלא: זה עוזר לייצר הורמונים בלוטת התריס נוגדי חמצון. הוא גם תומך בבריאות שלך על ידי ויסות המערכת החיסונית שלך ודלקת, על פי סקירה שפורסמה בגיליון אפריל 2012 של “Antioxidants & Redox איתות.” כוס אחת של פטריות פורטובלו מקובצות מכיל 16 מיקרוגרם של סלניום ו 0.25 מיליגרם של נחושת. ערכים אלה מייצגים 28 אחוזים מן הקצבה התזונתי המומלץ עבור שני מינרלים.

ויטמינים B תמיכה בחילוף החומרים

הגוף שלך אינו מאחסן ניאצין או ויטמין B-6, ולכן זה חיוני כדי לקבל אספקה ​​קבועה דרך הדיאטה שלך. ניאצין עוזר לעכל מזון לאנרגיה וגם מסנתז חומצות שומן. משרד תוספי התזונה מתאר ויטמין B-6 כמו מאוד תכליתי כי זה מעורב ביותר מ -100 פעולות כימיות בכל הגוף. זה עוזר metabolize חומצות אמינו, מייצר נוירוטרנסמיטורים ותומך המערכת החיסונית שלך. כוס אחת של פטריות פורטובלו מקובצות מכילה 0.13 מיליגרם, או 10% מהקצבה התזונאית המומלצת שלכם לויטמין B6. אותו מנה מספקת 3.87 מיליגרם של ניאצין, המהווה 24 אחוז של RDA שלך.

הכנה טיפים

חנות פטריות portobello במקרר ולהשתמש בהם בתוך 7 עד 10 ימים. נקו אותם במטלית לחה או במגבת נייר. לא לשטוף אותם כי הם לספוג יותר מדי מים. אתה יכול להשתמש פטריות portobello במקום כל סוג אחר של פטריות אתה בדרך כלל ליהנות, אבל הם משמעותי מספיק כדי להיות במרכז של צלחת. נסה להשתמש בהם כתחליף בשר: גריל או צלו אותם ומשרתים אותם כמו המבורגר. מבשלים פורטובלו עם ירקות אחרים, כמו שעועית ירוקה ופלפלים מתוקים, ומגישים אותם כצלחת או בסנדוויץ ‘פיתה עם טפטוף של שמן זית וחומץ.