תופעות לוואי של נתרן cyclamate

נתרן cyclamate הוא ממתיק מלאכותי זה 30 פעמים מתוק כמו סוכר. רשות המזון והתרופות האמריקנית אסרה זאת ב -1969 בשל חששות לגבי בטיחותה לאחר שמחקר בבעלי חיים הראה סיכון מוגבר לסרטן. ה- FDA עדיין לא לבטל את האיסור הזה למרות מחקר שנערך לאחרונה לא מראה את אותו הסיכון, לפחות בחלקו בשל בעיות בקביעת רמת הכנסה בטוחה.

השתמש מזון

בעוד שקיקלמט אינו מותר בארצות הברית, יפן ו -45 מדינות אחרות, הוא מותר ביותר מ -80 מדינות, כולל חברות באיחוד האירופי. זה לפעמים בשילוב עם סכרין ב 10 ל -1 יחס כדי לקבל את הטוב ביותר של שני ממתיקים – סכרין בגלל המתיקות הקיצונית שלה cyclamate כי יש לו טעם טבעי יותר מאשר סכרין ואין לו הרבה טעם לוואי. הוא משמש במשקאות ממותקים באופן מלאכותי, כולל אלה המבוססים על מים, חלב מבוססי מיץ פירות.

סיכון לסרטן

ב -1969, מחקר מצא כי תערובת של ציקלאט-סכרין גרמה לסרטן שלפוחית ​​השתן בחולדות, אך מאז מחקרים רבים לא הראו קשר בין ציקלאט לסרטן, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Food & Nutrition Research בשנת 2006. לדוגמה, מחקר שפורסם ב- Toxicological Sciences בשנת 2000 מצא כי מינונים גבוהים של cyclamate לא הגדילו את הסיכון לסרטן או שיש להם השפעות רעילות בקופים. המכון הלאומי לסרטן מציין כי החששות הנוכחיים של ה- FDA לגבי ממתיק זה אינם קשורים לסרטן.

השפעה על פוריות הגבר

למרות שיש חשש מסוים לגבי הסיכון לפגיעה בפוריות הגברית עקב תוצאות של מחקרים בבעלי חיים מסוימים, מחקר שפורסם ב -2003 ב- Food Additives & Contaminants לא מצא כל השפעה של cyclamate על פוריות הגבר ברמות הנצרכות בדרך כלל על ידי אנשים ספרד, שם ממתיק זה חוקי. חשש זה בא לאחר מחקר הראה כי cyclohexylamine, אשר מיוצר כאשר cyclamate הוא מטבוליזם, עלול לגרום ניוון ניוון חולדות.

שיקולי הכנסה

האיחוד האירופי קבע את רמת הצריכה המקובלת לציקלאט ב -0 עד 7 מיליגרם לק”ג של משקל גוף, או בין 0 ל -3 מיליגרם לכל קילוגרם של משקל גוף. הבעיה עם cyclamate היא כי למרות שרוב האנשים לא metabolize או לספוג אותו, כמה אנשים לעשות metabolize אותו, וריאציה זו מקשה לקבוע אילו רמות בטוחות עבור כולם. שתייה 1.5 ליטר של סודה ממותקת עם cyclamate יכול לגרום לאנשים להגיע לרמת הכנסה מקובלת שנקבע על ידי האיחוד האירופי.