תסמונת טרנס פרונטור ושיקום פעילות גופנית

תסמונת טרנס פרונטור יכולה לגרום לדחיסה של העצב החציוני שלך, מה שיוביל לכאב ולמוגבלות בזרוע. קריירות מסוימות דורשות שימוש מתמיד בקבוצות שרירים ספציפיות, כמו הטרנס של הזרוע באמה, דבר שעלול לגרום לפציעה לאורך זמן. עיסוי ועיסוי מתיחה מומלץ לרוב להקל על הסימפטומים של התסמונת, שכן הסיבה השורשית היא לעיתים קרובות שריר מתיחות מיותר מדי. שוחח עם הרופא שלך או פיזיותרפיסט על הסימפטומים שלך לפני שאתה הולך לטיפול.

הטראנוס מצרף הן לעצמות הזרוע והן לעצמות ליד עצם המרפק – הזרוע היא עצם הזרוע העליונה שלך בזמן שהכיב הוא עצם הזרוע הקטנה יותר – ועובר באלכסון על אמך כדי לצרף את עצם האמה הגדולה, או הרדיוס. שריר זה יושב על העצב החציוני שלך, אשר שולח ומקבל אותות בין הזרוע והמוח. לחץ על העצב יכול לעורר כאב תוך פגיעה בתנועת האמה. תסמונת טרנס של פרונטור, או PTS, מתרחשת כאשר שריר ה- peronator teres שלך הופך להיות חזק או overworked, דחיסת העצב החציוני.

PTS בדרך כלל נובע מהתנועות החוזרות על עצמן הגורמות כמויות גבוהות של מתח בשריר. אם הפעילות היומיומית שלך כוללת פטיש, שימוש חוזר במברג, ניקוי דגים או ביצוע כל פעילות הדורשת את שרירי האמה שלך כדי להפוך בעקביות יכול להוביל overuse של tron ​​pronator. הסימפטומים כוללים כאבים וניידות מופחתת בזרוע שלך, כמו גם קהות או עקצוצים בכף היד, האגודל, האצבע או האמה. סימפטומים של תסמונת התעלה הקרפלית מבולבלים לעיתים קרובות עם PTS, אולם הסימפטומים של המנהרה הקרפלית מחמירים על ידי תנועות היד בעוד שתסמיני PTS מחריפים עם תנועות המרפק.

טכניקות עיסוי ספציפיות יכול לעזור להקל על המתח שלך pronator שריר טרס, ובכך להפחית את הדחיסה של העצב המדיאני שלך. קראו “שחרור” teres pronator, טכניקות אלה – כאשר מבוצע על ידי מקצועי מאומן – יכול להאריך את השריר. המטפל שלך יכול לבצע עיכוב מגע, שבמהלכו מתרוקנים שטחים הדוקים של מתח, כמו גם הרפיה פוסט-איזומטרית. טכניקה זו ממשיכה לעבוד מתח עיקש מתוך השריר, עוד הקלה על דחיסה של העצב הבסיסית. למרות bodywork יכול לעזור עם הסימפטומים ברגע שהם מתחילים, מתיחה קבוע גם יעזור לנהל פוטנציאל למנוע PTS.

על ידי מתיחת היד שלך בעדינות ותדירות לאורך כל היום, אתה יכול לעכב hypertonicity ולעזור להאריך את השריר. את זרוע pronator למתוח מטרות tron ​​pronator כמו גם brachialis ו brachioradialis. לעמוד עם הגב אל החלק הפנימי של מסגרת הדלת ולהאריך את היד השמאלית ישר מעל נקודת האמצע בין הירך והכתף. החזק את מסגרת הדלת ביד השמאלית שלך, שמירה על האגודל שלך מצביע למטה, לגלגל את שרירי הזרוע כלפי מעלה. אתה צריך להרגיש מתיחה בחלק הקדמי של הזרוע שלך באזור המרפק ואת האמה. החזק את התנוחה למשך 10 עד 30 שניות וחזור עם הזרוע השנייה.

תסמונת תסמונת פרונטור

גורם ותסמינים

טכניקות עיסוי

פרונטור טריס למתוח