זכר ונקבה סגנונות תקשורת

ההבדלים בסגנונות התקשורת של הזכר והנקבה עלולים לגרום לאי הבנות, כועסות וחולגות שמטרידות גברים ונשים כאחד, לדברי הפרופסור לבלשנות דבורה טאנר, במאמר “וושינגטון פוסט”, “סקס, שקרים ושיחות, למה זה כל כך קשה עבור גברים ונשים לדבר זה עם זה? “אם אתה והשותף שלך מתקשים לתקשר, נסה להתאים את הסגנון שלך קצת כדי להתאים את השותף שלך.

רגשות ומידע

נשים מתחברות באמצעות שיחה, בעוד גברים מתחברים באמצעות פעולה, על פי ברטון גולדסמית, Ph.D. פסיכותרפיסטית, במאמר “פסיכולוגיה היום”, “גברים, נשים, רגשות ותקשורת”. כאשר אישה רוצה לדבר, היא רוצה לחלוק רגשות ומחשבות, בעוד שבדרך כלל אדם חולק רעיונות, הצעות ועובדות ונמנע מלדבר על רגשות, כותב גולדסמית. זה לא אומר שאדם לא ידבר על הרגשות שלו, אבל הוא עלול להיות לא נוח בזמן שהוא עושה זאת.

הגוף מדבר

נשים משתמשות בשפע של תקשורת לא מילולית, כגון יצירת קשר עין, מחוות והבעות פנים מונפשות, על פי הפסיכותרפיסטית סוזן שרווד, Ph.D., במאמר, “10 דרכים גברים ונשים לתקשר בצורה שונה” על Discovery.com. אישה מעדיפה לעתים קרובות לדבר בזמן ישיבה או עמידה בתוך קבוצת אנשים שבה כולם פנים אל פנים. אדם מעדיף לדבר אל כתף בדפוס זווית שבו הוא וחבריו יכולים לקחת את החדר. אישה יכולה להתנועע, להרים את גבותיה, להטות את ראשה ולמשוך בכתפיה במהלך השיחה. לעתים קרובות האיש מעדיף תנוחה רגועה, מרוכזת, ושומר על שפת הגוף ועל הבעות הפנים הכרוכות יותר, חושף שרווד.

דפוסי תקשורת

דפוסי השיחה נבדלים בין גברים ונשים, על פי טאנר. אישה יכולה לנקב את השיחה עם קולות חיוביים כגון “אישור” ו “אה אה” כדי ליידע אותך שהיא מקשיבה. האיש מעדיף לשבת בשקט ולהתמקד במה שנאמר. הוא יכול היה לפרש את שיחת השיחות של האישה כהפרעות ולהכעיס. אישה תדבר מהר יותר ותפריע יותר כאשר היא מתרגשת, כותב גולדסמית, אשר יכול להשאיר אדם מאחור או לגרום לו לכוון אותה החוצה.

מתי ואיפה

אדם מדבר לעתים קרובות יותר על עבודה שבה הוא חולק רעיונות, פותר בעיות ומתקשר עם מטרה, על פי המאמר של YourTango, “6 דרכים גברים ונשים לתקשר בצורה שונה”. אישה מדברת לעתים קרובות בטלפון, בבית וב מצבים חברתיים שבהם היא חולקת ומזינה באמצעות מילים. כיוון שהאיש והאשה מבלים את עיקר דבריהם באזורים שונים עם מטרות שונות, הם עלולים לא לתקשר כל כך הרבה כאשר הם יחד כמו שהאשה מעדיפה, כותב טאנר. זה יכול לעזור לזוגות לתכנן זמן לטפח שיחה אם חוסר שיחה אינטימית גורמת לאישה להרגיש לבד או להתרחק מבן זוגה.