כיצד ללמד ילדים מתנגדים מנוגדים

הוראת ילדים עם הפרעת התנגדות מתנגדת, או ODD, יכולה לבדוק את כישורי הניהול בכיתה שלך. ילדים עם ODD מפגינים דפוס של התנהגות מתריסה, לא משתפת פעולה ועוינת כלפי דמויות סמכותיות ויכולים להתווכח עם מבוגרים, להתריס לכללים, לעצבן בכוונה אחרים ולסרב לבקשות למבוגרים, על פי האקדמיה האמריקנית לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים. מניעת ילדים ODD מלהטריד תלמידים אחרים והגבלת התפרצויות כועס או רגשי לוקח קצת תכנון מפורט, אבל זה יכול להיעשות אם אתה משתמש בידע שלך ODD כדי לתכנן אסטרטגיות כדי לקדם את שיתוף הפעולה.

פרסם לוחות זמנים יומיים ושבועיים כדי שילדי ODD יבינו מתי יתרחשו מעברים, בין אם מדובר בשינויים בנושא או באסיפות מיוחדות. ילדים מסוג ODD עלולים להיות מתוסכלים אם הם צפויים להתחיל בפעילות חדשה ללא אזהרה מספקת כי הפעילות הקודמת תסתיים. האתר של ConnectEd מציע לרשום את הפעולות שתעשו בכיתה בסדר רציף בתחילת הכיתה ולרשום את הזמן המשוער שיידרש להשלמת כל פעילות.

הגדר פינה שקטה בחדר שלך עבור הילד ODD לבקר אם היא מרגישה מתוסכלת או המום. לספק כריות רכות כי הילד יכול אגרוף או כדורים רכים כדי לסחוט כדי לעזור להירגע לפני שחזר השולחן שלה.

כתוב רשימה של התנהגויות הבעיה של הילד ובחר את הגרוע ביותר שניים או שלושה התנהגויות כדי לשפר. מנסה לשפר את כל הבעיות של הילד יהיה להציף את שניכם ואת הילד. להסביר לילד את התוצאות אם הוא לא פעל לפי הכללים הקשורים להתנהגויות.

הפוך תרשים התנהגות ולהעניק את המדבקות או אסימונים הילד אם היא פוגשת את המטרה ההתנהגותית שלה. האתר של קלי בר מציע מסחר מדבקות או אסימונים עבור הרשאות מיוחדות שהילד נהנה, כגון זמן מחשב נוסף, זמן פנוי נוסף או עזרה למורה מועדף.

השבח את הילד על התנהגות טובה. הערכה עצמית נמוכה יכולה להיות בעיה עבור ילדים ODD כי הם ביקרו לעתים קרובות בשל ההתנהגויות שלהם. חפשו דרכים לעודד את הילד, אם להעיר על שיעורי הבית או התנהגות חיובית כלפי בני כיתתם.

תן הוראות מילולית או בכתב בפורמט קל לעקוב כדי למנוע מבלבל או מתסכל את הילד ODD. האתר של ConnectEd ממליץ להימנע מלהעניק יותר מדי כיוונים בו-זמנית ולהשתמש בתבנית צעד-אחר-צעד, במקום בפורמט פסקה