ניתוח צרכים עבור אימון כוח

לפני תחילת כל סוג של אימון כוח התוכנית, זה חיוני כי אתה עובר ניתוח צרכים. ניתוח זה יעזור לך לקבוע את המצב הפיזי הנוכחי שלך ולעזור לך להחליט אילו תרגילים יהיה הכי טוב לעזור לך להשיג את המטרות שלך. בנוסף, ניתוח צרכים מסייע לך ביצירת מטרות מוגדרות בבירור אשר יסייעו לך לבצע את ההתקדמות ביותר מ האימון שלך.

הצעד הראשון בניתוח צרכים עבור תוכנית אימון כוח היא להבטיח כי אתה בריא מספיק עבור פעילות גופנית. יש רופא מאומן להעריך את המצב הפיזי הנוכחי שלך, כולל לחץ הדם שלך, קצב הלב, אינדקס מסת הגוף והיסטוריה רפואית עבור כל בעיות פוטנציאליות. בספר “עיצוב תוכניות התנגדות ההתנגדות,” מחברים סטיבן פלק וויליאם Kraemer גם לייעץ לך לנתח את הסיכון הפציעה שלך. לדוגמה, נשים יש שכיחות גבוהה יותר של פציעות ברכיים כי יש לקחת בחשבון.

בין אם אתה אימון עבור ספורט או כדי לבצע טוב יותר משימות יומיומיות, התרגילים בתוכנית אימון כוח שלך צריך לדמות את תנועות אתה אימון. באתר האינטרנט שלו Sport-Fitness-Advisor.com, מאמן ספורט מוסמך פיל דייויס קובע כי תוכנית אימון כוח עשוי להתחיל עם תרגילי מיזוג כללי, אבל בסופו של דבר המעבר לתרגילים מותאמים לצרכים הספציפיים שלך. אם אתה צריך לפתח כוח נפץ, לטעון את התרגילים שלך עם משקולות כבדות ולבצע ערכות קצרות, למשל.

כי זה קל לפגוע בגופך כאשר אימון כוח, הבנת נקודות החוזק והחולשות של הטופס שלך לפני תחילת האימון הוא חשוב. יש מאמן לצפות את הטופס בזמן פעילות גופנית כדי להצביע על כל טכניקות ייתכן שיהיה עליך לשפר. אם אין לך גישה למאמן, השתמש במראה או במכשיר הקלטה חזותית כדי שתוכל לבצע את הניתוח בעצמך. על פי המועצה הלאומית על כוח וכושר, ביצוע ניתוח biomechanical יעיל ישפר את היעילות של האימון שלך ולהקטין את הסיכויים שלך לפציעה.

בחירת התרגילים שאתה צריך לפגוש את המטרות שלך הוא אחד הצעדים המורכבים ביותר של ניתוח צרכים. המכון האמריקאי לרפואת ספורט אומר לשקול מספר רב של גורמים, כולל פיתוח השרירים באופן מאוזן, תנועה וספציפי כוח ואת סוג הגוף שלך. דייויס מוסיף כי למרות שאתה עשוי להיות הכשרה לצורך מסוים, התוכנית שלך צריך עדיין להקיף משטר אימון גוף מלא לאיזון.

בדיקה גופנית

יישום פיזיולוגי

ניתוח ביומכני

בחירת תרגיל