סימנים ותסמינים של סובלנות חוסר סובלנות בנזואט אצל ילדים

נתרן בנזואט הוא חומר משמר מזון נפוץ ותוסף המשמש במוצרי מזון מיוצרים רבים. אנשים רבים יש חוסר סובלנות נתרן benzoate, בעיקר ילדים. כמה מחקרים הראו כי, בין הסימפטומים האפשריים שלה, חוסר סובלנות נתרן benzoate עשוי להיות קשור hyperactivity אצל ילדים. התייעץ עם הרופא של ילדך אם אתה מודאג לגבי האפשרות של אי סבילות מזון כלשהו.

סודיום בנזואט

אי סבילות למזון גורמת תגובה איטית יותר מאשר אלרגיה למזון אמיתי. שלא כמו תגובה אלרגית, אי סבילות למזון אינה כרוכה בתגובה למערכת החיסונית, ובדרך כלל לא נחשבת כמסכנת חיים, על פי ה- BBC Health. Intolerances מזון נפוצים קשורים לקטוז, קפאין, סולפיטים, סליצילט ונתרן בנזואט. סודיום בנזואט משמש להסוות את הטעם של מזונות מעובדים רבים. הוא מרוכז מאוד משקאות קלים, חלב, מוצרי בשר, תבלינים, מאפים וסוכריות עלים, על פי אתר תגובות מזון.

סימפטומים פיזיים

לדברי ד”ר אדריאן מוריס במאמר ל- BBC Health, קשה לאבחן אי-סובלנות למזון, כי בניגוד לאלרגיות למזון, אין בדיקות דם או בדיקות עור אמינות. עם זאת, כמה מחקרים הראו כי חוסר סובלנות בנזואט נתרן יכול לגרום לתגובות עור, כגון כוורות, הידוע גם בשם אורטיקריה. מחקר שפורסם ב -1984 בכתב העת “אלרגיה” מצא כי ארבעה מתוך 27 ילדים חוו אורטיקריה בתגובה לסודיום בנזואט. תגובות מזון גם קובע כי נתרן benzoate הוא “ידוע לגרום סרפד פריחה ו להחריף אסתמה.

תסמינים מנטליים / פסיכולוגיים

סודיום בנזואט קיבל הרבה תשומת לב על ההשפעות האפשריות על היפראקטיביות ועל חוסר תשומת לב, סימפטומים הקשורים בדרך כלל עם ילדים שיש להם הפרעה קשב והיפראקטיביות, או ADHD. מחקר שפורסם ב -2004 בכתב העת “Archives of Disease in Childhood”, בחן את ההשפעות של הסרת צבעים מלאכותיים ומשמרים של בנזואט למשך שבוע אצל ילדים עם היפראקטיביות. לאחר הערכה ראשונית, ילדים קיבלו באופן אקראי מדי יום תקופות של אתגר תזונתי עם משקה המכיל 20 מיליגרם של צביעה מלאכותית ו -45 מיליגרם של בנזואט נתרן, או תערובת פלסבו. החוקרים מצאו עלייה משמעותית בהתנהגות היפראקטיבית אצל ילדים שקיבלו את המשקה המכיל צביעה מלאכותית ונתרן בנזואט.

שיקולים

אל תנסו לאבחן בעצמכם חוסר סובלנות מזון אצל ילדכם. בעת חיסול חומרים משמרים מומלץ בדרך כלל ככל האפשר, אתה צריך לדון בשינויים תזונתיים עם הרופא של הילד שלך אם אתה חושד כי הילד שלך יש סובלנות בנזואט חוסר סובלנות. שים לב לכל מזונות שגורמים לתגובה אצל ילדך, כולל המזון והתגובה הספציפית, ולדון בכך עם רופא הילדים שלך.