סרוטונין אצל ילדים

סרוטונין הוא אחד ממספר נוירוטרנסמיטורים רבים, שמוחו של הכליד משתמש בו כדי לשמור על היבטים רבים בבריאותו הפסיכולוגית והפסיכולוגית. סרוטונין מבצע בעיקר את אותן פונקציות עבור ילדים ומבוגרים כאחד. לאחר רמות בריא של סרוטונין הוא תמיד חיוני לחיים בריאים. הבנת החשיבות של סרוטונין חשוב במיוחד לילדים, שכן בעיות הקשורות סרוטונין יכול לעצב את שאר החיים של הילד שלך.

פוּנקצִיָה

המוח משתמש בסרוטונין כשליח כימי כדי לשלוח הודעות בין תאי מוח. במאמר שפורסם במרץ 1998 ב”ג’ורנל אוף פסיכופרמקולוגיה “, אומר פטריק שלוס וד ‘קלייב וויליאמס כי המוח משתמש בסרוטונין כדי להסדיר את מצב הרוח, הרגשות, לוח הזמנים לתיאבון והתיאבון. סרוטונין קשורה קשר הדוק עם אושר, ואת רוב התרופות נוגדות דיכאון לעבוד על ידי הגדלת רמות serotonin. לכן, ילדים דורשים רמות בריאותיות של סרוטונין על רווחתם הפסיכולוגית ופיתוחם.

מקורות תזונתיים

במאמר שפורסם במאי 1999 בכתב העת “בריאות הציבור תזונה”, דייוויד בנטון ורייצ’ל ט. דונהו טוענים שהמוח מייצר סרוטונין מכימיקל שנקרא טריפטופן. פחמימות להגדיל את הריכוז של טריפטופן בדם שלך. לכן, צריכת מזונות עשירים בפחמימות מקלה על המוח שלך לשמור על רמות בריאותיות של סרוטונין. ילדים צריכים לקבל מספיק מקורות בריאים של פחמימות, כגון לחם מחיטה מלאה ופסטות, כדי להבטיח את גופם לייצר מספיק סרוטונין.

תרופות

רופאים רושמים מעכבי ספיגה מחדש של סרוטונין סלקטיביים, SSRIs, לאנשים הסובלים מהפרעות פסיכיאטריות כגון דיכאון או הפרעה אובססיבית כפייתית. במאמר שפורסם באוגוסט 2002 בכתב העת “Swiss Medical Weekly”, ר ‘ש. דילר וא’ אבצ’י אומרים כי בטוח לילדים לקחת SSRI אם יש צורך בכך. ל- SSRI יש תופעות לוואי מינימליות ותופעות הלוואי אינן שונות לילדים מאשר למבוגרים. עם זאת, Diller ו- Avci ממליצים להמשיך בזהירות עם SSRI, על ידי החל במינון נמוך מאוד ולהגדיל אותו לאט.

התפתחות המוח

במאמר שפורסם בנובמבר 2001 בכתב העת “Brain Research Bulletin”, אומר פ ‘וויטקר-אזמטיה כי לסרוטונין תפקיד מפתח בהתפתחות ובבגרות של מוח ילדים. רמות הסרוטונין הן למעשה גבוהות יותר במהלך הינקות והילדות מאשר במהלך הבגרות. ויטאקר-אזמטיה אומר כי שיבושים ברמות הסרוטונין עשויים לתרום להפרעות התפתחותיות כגון אוטיזם ותסמונת דאון. לילדים אוטיסטיים יש כמויות גבוהות של סרוטונין בדם, בעוד שלילדים עם תסמונת דאון יש רמות גבוהות יותר של סרוטונין בחלקים מסוימים של המוח, וכמויות נמוכות יותר בחלקים אחרים.

רווחה פסיכולוגית

מתבגרים דורשים רמות בריאותיות של סרוטונין לרווחתם הפסיכולוגית. במאמר שפורסם ב – February 2008 ב “Journal of Consulting and Clinical Psychology”, שילה קרוול ועמיתיו אומרים כי רמות נמוכות של סרוטונין בקרב מתבגרים עשויות לתרום להתנהגות הרסנית. מתבגרים עם רמות גבוהות של סרוטונין חווים רגשות חיוביים יותר עם בני משפחתם. מתבגרים עם רמות נמוכות מהממוצע של סרוטונין יש סיכוי גדול יותר להגיב על סכסוך משפחתי ורגשות שליליים עם התנהגות הרסנית עצמית.