ערכים תזונתיים וטיפוליים של תירס גיניאה

דורה, הידוע גם בשם “תירס גינאה”, הוא דגנים דגנים שמקורם באפריקה נאכל ברחבי העולם. זה בעל ערך במיוחד באזור יבש בגלל התנגדותו לבצורת. תירס גינאה היא תבואה עשירה במזון, כי הוא לעתים קרובות הקרקע לקמח להכין לחם, דייסה וחביתיות. כולל זה בתזונה מציעה מספר יתרונות תזונתיים וטיפוליים.

קלוריות בתירס גיניאה

1/4 כוס מנה של תירס גינאה יבש מכיל 163 קלוריות. לעומת גרעינים אחרים, תירס גיני מכיל בערך אותה כמות של קלוריות. לדוגמה, 1/4 כוס המשרתים שיבולת שועל יבש מכיל 160 קלוריות, 1/4 כוס שעורה יבש הוא 140 קלוריות.

חֶלְבּוֹן

תירס גיני מכיל בערך אותו ולפעמים יותר חלבון מאשר דגנים רבים אחרים, על פי אוניברסיטת Purdue. עם זאת, החלבון הוא לא נספג בקלות כי כל חלבון בדגן מוקף קיר חלבון קשה הדורש יותר זמן לעכל. כ -46% מהחלבון בתירס גיני נספג, לעומת 81% בחיטה ו -73% בתירס. 1/4 כוס מנה של תירס גיני מכיל 5 גרם של חלבון.

פחמימות

רוב הקלוריות בתירס גיני לבוא התוכן פחמימות שלה, מה שהופך אותו מקור טוב של אנרגיה. מנה 1/4 כוס מכילה 36 גרם של פחמימות ו 4 גרם של סיבים. סיבים הם סוג של פחמימות כי הגוף שלך לא יכול לעכל, הוספת בתפזורת כדי שרפרף כדי לשפר את תפקוד המעי. בנוסף, הסיבים בתירס גיני יכול גם להקטין את הסיכון למחלות לב על ידי הפחתת רמות הכולסטרול בדם. מנה אחת של תירס גינאה פוגש 16 אחוז מהערך היומי שלך עבור סיבים.

תכולת שומן

תירס גינאה הוא מוצר מזון דל שומן, המכיל 1.6 גרם של שומן כולל, 0.2 גרם של שומן רווי, 0.5 גרם שומן חד בלתי רווי 0.7 גרם של שומן רב בלתי רווי לכל 1/4 כוס המשרתים. בחירת מזונות דלי שומן בתזונה יכולה לסייע בהפחתת צריכת השומן הכוללת, הורדת הסיכון למחלות לב, סוגים מסוימים של סרטן והשמנת יתר.

דגש תזונתי אחד של תירס גינאה הוא התוכן המינרלי שלה. מנה של 1/4 כוס מכילה 13 מיליגרם סידן, 2.1 מיליגרם של ברזל, 138 מיליגרם של זרחן ו -168 מיליגרם של אשלגן. סידן וזרחן הם מינרלים חיוניים הדרושים לבריאות העצם וכוח. צריכת נאותה של ברזל תמיכה בהובלה של חמצן בגוף שלך, ולעזור לקדם את צמיחת תאים ופיתוח. אשלגן מסייע לשמור על איזון נוזלים, וכן הכנסה גבוהה לשפר את לחץ הדם, על פי איגוד הלב האמריקני.

מינרלים בתירס גינאה